Rozhovor s Aďou Tóthovou pred MTE9

Včera sme vám priniesli rozhovor s Renátou Chromíkovou, ktorá sa na Muay Thai Evening-u 9 ZEREX Fight Night stretne v zápase proti Andrei Tóthovej. 24-ročná rodáčka zo žilinského Diamond gymu trénuje pod hlavičkou Dana Popluhára. Prezradila nám, ktorý zápas si najviac užila, prečo má na sociálnych sieťach meno Hotová a čo by chcela v tomto športe dosiahnuť.

muaythai-2018-9-versusy06

Ako ide tvoja príprava zatiaľ?

Až na malé detaily prekvapivo v klídku. Systematicky pracujem na určitých veciach a dúfam že sa mi ich podarí preniesť v sobotu aj do ringu.

Pripravuješ sa nejak špecificky na svoju súperku? Akú taktiku zvolíš?

Taktika je taká diamonďácka: začať naplno a potom pridať
Ale nie, všetko sa uvidí po prvom kole.

A poznáš svoju súperku?

Súperku poznám z videnia, nemôžem povedať, že by som ju mala nejako napozeranú.

Koľko zápasov momentálne máš?

1 profi a 20 amatérskych

Aký bol tvoj najlepší a aký najhorší zápas?

Finálový zápas na ME Wku v Liberci proti Zarine Apakovej, bol to môj 4. zápas v ten deň, keď sme sa obe prebojovali celým pavúkom do finále a ja som sa po toľkých zápasoch v jeden deň dostala do bodu kedy som presne počúvala trénera na slovo a vedela, čo mám robiť a nezaváhala ani chvíľu. Sekali sme sa o to zlato tri kolá v takom tempe, že pod ringom sa zbehla cela hala a pozerali náš zápas. Bol to neskutočný zážitok, o to viac, keď som vyhrala. A najhorší.. tých mám viac. Sú to tie, kedy mám zatiahnutú ručnú brzdu a nerobím to, čo mám.

Koľko kg chudneš priemerne na zápas? Koľko si chudla najviac a ako si to prežívala? Zopakovala by si si to?

Teraz Chudnem tak 3,5kg… niekedy len 2…Najviac som chudla asi 6-7 kíl a cítila som sa ako Cyborg v tom videoklipe o zhadzovaní ale to bol taký môj osobný pokus, po letnej prestávke (a.k.a. Objemovke). Som rada, že viem, kde sú moje hranice a čoho som schopná ale po zdravotnej stránke by som to už veľa krát absolvovať nechcela.

Aké sú tvoje ciele v tomto športe?

Hmm, chcem byť dobrá. Hlavne po technickej stránke. Fascinujú ma takí fighteri. Je za tým kopa driny, je to ťažšie ako sa “len pobiť” alebo “ísť stále dopredu”. Určite chcem mať čo najviac zápasov a skúseností a povyhrávať turnaje hlavne vonku. Nemám za cieľ konkrétny titul alebo podobne.

Máš nejaký vzor?

Mám ich viac a každé obdobie sa sústredím tak nejak na niekoho iného. Medzi prvými bola Ronda Rousey, potom Joanna Jedrzejczyk, Iman Barlow, Tiffany Van Soest a podobne. Z ľudí s ktorými trénujem ma najviac motivuje Minči Paleš a Vlado Moravčík.

Keď sme pri motivácii, je niečo, čo ťa poháňa vpred, prečo to vlastne robíš?

Je to niečo vnútri teba čo nevieš opísať ani vysvetliť, ale je to tam a ty proste ideš vpred. Lebo vlastne nevieš to nerobiť.

Máš aj nejaký plán, že kedy plánuješ skončiť s thajským boxom a K1?

Ja idem s prúdom . Keď to príde tak to príde, ale ešte som ledva na začiatku, takže sa veľmi nad tým nezamýšľam .. myslím, ale že ostanem pri zápasoch aspoň “na druhej strane povrazov” aj keď skončím so zápasením v nejakej organizátorskej funkcii

Čo ťa láka najviac z tých “ostatných” funkcií?

Som otvorená všetkému. Určite sa budem vzdelávať aj v rozhodcovskej oblasti, hlavne nech mám čo

Prečo máš na sociálnych sieťach meno Hotová namiesto Tóthová?

Je to môj starý nickname a povodne to bolo preto aby ma nevyhľadal hocikto, policajti, úradníčky a podobne nespomeniem si presne ale zafungovalo to viackrát keď som chcela byť v utajení ?‍♀️

Už len posledná otázka: čo by si chcela odkázať čitateľom/fanúšikom?

Ak rozmýšľajú, či by mali začať trénovať bojové športy, nech prestanú váhať a nech idú do toho. Veľa im to dá nielen po fyzickej stránke ale aj do rôznych iných oblasti života

 

top