Rozhovor s Renátou Chromíkovou pred MTE9

Prinášame Vám rozhovor s Renátou Chromíkovou, 25 ročnou fighterkou z bratislavského Hanuman Gymu, ktorá sa predstaví na Muay Thai Evening 9 ZEREX Figh Night. „Vyrastá a zreje“ pod rukami skúseného trénera Fera Starého a bývalej zápasníčky Martiny Brixovej. Jej súperkou bude Andrea Tóthová z Diamond Gymu Žilina.
Akú má Renáta taktiku na tento zápas? Z čoho berie motiváciu? Koľko kg najviac musela schudnúť, aby sa zmestila do váhovky? Aj na tieto otázky nám Renáta odpovedala.

 muaythai-2018-9-versusy06Ako ide tvoja príprava zatiaľ?

V podstate sa pripravujem už od tretieho dňa posledného zápasu, čiže pauzu som mala dva dni a príprava je v plnom prúde.

Pripravuješ sa nejak špecificky na svoju súperku? Akú taktiku zvolíš?

Pred týmto zápasom nerozmýšľam nejak moc nad svojou súperkou. Sústredím sa presne na to, čo budem robiť ja a taktiku si nechávam do ringu.

Poznáš svoju súperku? Stretla si sa s ňou už?

Svoju súperku poznám. S Andreou sa stretávam viac menej na amatérskych ligách, kde prehodíme sem tam nejakú tú vetu o zápasoch. Naposledy som Andreu spozorovala pred týždňom na mojom zápase, kde už sme spolu nerozprávali. Neviem či nebola možnosť, alebo si každá držíme svoj určitý odstup Fighterky.

Koľko máš momentálne zápasov?

Momentálne mám 9 zápasov, z toho 7 amatérskych a 2 profi.

Sedia ti viac thajské pravidlá či K1?

Viac mi sedia thajské pravidlá. Milujem thai, no nebránim sa ani pravidlám K1, kde to je niekedy oveľa lepšie, keďže mám vždy “šťastie” na vyššie súperky.

Akú váhovku chodievaš? Chudneš? Ak áno, tak ako a koľko kg?

Amatérske pravidlá chodievam 63,5, profi si chcem držať v 60tke.
Ak chudnem, tak chudnem 3- 3,5 kg. Raz som na amatérsky zápas chudla 6,8 kíl a som si povedala, že v živote sa tak nevyžerem, pretože to bolo najťažšie zhadzovanie aké moje telo pocítilo
Viac menej sa už držím na váhe 62- 62,5 čo je pre mňa ideálna váha keď zhadzujem do 60.

Tvoj najlepší a najhorší zápas?

Keďže mám deväť zápasov a z toho iba dve profi, tak použijem to čo mám
Najlepší zápas pre mňa bol na Hanuman Cup 35 so Srbkou Isidorou Zvijer, kde mi súperka sedela, či už výškovo a tiež aj technicky. Zápas, ktorý som mala naposledy na Hanuman Cupe 37 s Češkou Kamilou Eliašovou, by som skôr definovala ako nevydarený, ale určite nie najhorší, no aj tak ho vytiahnem ako zápas, ktorý mi absolútne nesedel. Kamila bola výškovo o dosť vyššia a preto som sa spoliehala na moje “krčmárske haky” (ako vraví jeden zápasník z HGB Andrej Šimkulič)
Osobne som bola so zápasom nespokojná, pretože viem urobiť krajší zápas, ale najhorší nebol.

Aké máš ciele v tomto športe? Čo chceš dosiahnuť?

Mojím cieľom je jednoznačne reprezentovať HGB každým jedným zápasom. Spraviť zápas pekný, či už vyhratý alebo prehratý!
Určite by som chcela nazbierať body pre amatérsky titul o opasok S.M.T.A., ale myslím si, že tento rok nestihnem toľko nazbierať. Ono to je niekedy nie celkom jednoduché, buď nemám súperku, alebo mám týždeň na to profi, alebo nastane choroba, zranenie. Jedno z druhým…
Ale určite toto je jedno z mojich menších cieľov, tie väčšie si nechám pre seba.

Aká je tvoja motivácia v tomto športe? Prečo robíš tento šport?

Mojou motiváciou som bola ja sama. Robím to sama pre seba. Trošku nezvyčajné na ženu, ale rada sa bijem, vždy som bola taký malý pouličný chlapček ( samozrejme, že dnes už viem použiť hlavu) potrebovala som vybiť niekde tú energiu a možno aj agresivitu a pri “pytli” som sa našla.
Aj keď je pravda, že rodina by ma radšej videla pri balete, ale “ulicu” neoklameš.

Niečo čo by si chcela odkázať svojim čitateľom/ fanúšikom?

Mojim fanúšikom chcem odkázať iba jedno obrovské ďakujem! Ako každý jeden fighter vieme, že bez nich by to nešlo! Moji fanúšikovia sú zároveň mojim hnacím motorom, ďakujem Vám! Mam pri sebe tých najlepších a o to viac ma to baví a posúva ďalej!

top